В рамках проекту «День народження» до 170-річчя з дня народження Івана Карповича Карпенка-Карого,
українського  письменника, драматурга, актора, ерудита, одного  з корифеїв українського побутового театру, вчитель української мови та літератури Кукуруза Лариса Іванівна та учні 4-А класу гімназії 29 вересня  провели учнівську наукову конференцію «Великий обсерватор життя».

Іван Карпенко-Карий утвердив жанр комедії в українській літературі як універсальну форму художнього відображення життя, показ найрізноманітніших проявів взаємин між людьми, їхнього внутрішнього світу в контексті національних і загальнолюдських цінностей.

Продовжуючи роботу над проектом «Ювілей книги», було відзначено і 125-річний ювілей трагікомедії Карпенка-Карого «Сто тисяч», основною темою якої є сатира на людську жадобу.

“Сцена - мій кумир, театр – священний храм для мене” – ці слова якнайповніше характеризують життєвий шлях видатного українського драматурга.